До 10-ої річниці від початку російсько-української війни

“Наша зброя – це наша правда, а наша правда в тому, що це наша земля, це наша країна, наші діти, і ми все це будемо захищати”, – Президент України Володимир Зеленський

Десять років тому, в лютому 2014 року, російська федерація розв’язала війну проти України. Ворог окупував Автономну Республіку Крим і Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей. 24 лютого виповнюється друга річниця повномасштабної російської агресії проти України. Агресії, що поставила світ на межу третьої світової війни.

Повномасштабним вторгненням в Україну кремль хотів остаточно знищити українську державу та ідентичність. Україна мужньо захищає свій європейський вибір і цінності як частину європейських. Українці проливають кров за вільну, демократичну Європу, бо Перемога України – запорука світової стабільності.

Широкомасштабне вторгнення 24 лютого 2022 року принесло страшну війну на всю територію України. Наша національна єдність стала основою успішного спротиву. Наступ військ рф вдалося зупинити завдяки спільним зусиллям українського народу, який став на захист держави в лавах Сил безпеки та оборони, масового волонтерського руху. Ми радіємо кожному успіху на фронті, але й усвідомлюємо дуже дорогу ціну шляху до Перемоги. За незалежність, за можливість кожного з нас обрати, як жити і в якій Україні, віддають життя наші воїни, наші Герої.

Сьогодні Україна ефективно стримує російську збройну агресію завдяки зусиллям на військовому, дипломатичному, інформаційному фронтах, а також потужній міжнародній допомозі. Ми боротимемося, доки не звільнимо від окупанта останній сантиметр української землі.

  Україна переможе ворога й відновить територіальну цілісність. Спільно до Перемоги!

Слава Україні!                                                                 

Український інститут національної пам’яті